Zawody

Zawody paralotniowe w Beskidzie Wyspowym.

Paralotniarstwo jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sportów lotniczych na świecie. Jak w każdym sporcie również tutaj istnieje potrzeba bezpośredniej rywalizacji i porównania swoich umiejętności. Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego już od 3 lat organizuje przelotowe zawody pod nazwą Puchar Beskidu Wyspowego, które są jednocześnie jedną z eliminacji Polskiej Ligi Paralotniowej. W imprezie do tej pory brało udział co roku od 30 do 50 osób. Wykorzystując startowiska znajdujące się pod naszą opieką rozgrywane są konkurencje odległościowe lub prędkościowe w zależności od panujących warunków. Głównym celem zawodów nie jest tylko sama rywalizacja, dzięki której oczywiście podnosi się poziom latania w naszych górach, ale przede wszystkim możliwość podpatrzenia jak to robią inni, lepsi od nas piloci. Jest to też doskonała okazja do spotkania się ze znajomymi i dzielenia się własnym doświadczeniem. Co roku na koniec sezonu organizujemy imprezę zakończeniową, podczas której możemy krótko podsumować cały sezon i wręczyć nagrody wszystkim zwycięzcom.

Poza w/w zawodami propagujemy latanie przelotowe w naszym rejonie poprzez internetowy Puchar Przelotów Beskidu Wyspowego. Zawody organizowane rokrocznie dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Paralotniarzy Beskidu Wyspowego.
loty wgrywamy na platformę XContest.
Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach:

    Open
    Sport
    Fun
    Kobiety
    Weekend warrior

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy opłacić składkę członkowską SPBW lub cegiełkę w kwocie min. 200zł oraz zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą linku po prawej stronie. Na wasze zgłoszenia czekamy do końca kwietnia! Opłatę można zrealizować przelewem lub poprzez system płatności internetowych. Wpłacając pieniądze na nasze stowarzyszenie pomagasz nie tylko w organizacji tych zawodów ale również w utrzymaniu startowisk, stacji meteo i wielu innych aktywności naszego stowarzyszenia.

Długich i bezpiecznych lotów!

Ważne!
Do końca kwietnia można zgłosić do konkursu zaległe loty zalogowane na platformie XContest. W tym celu wystarczy jedynie wyszukać loty na Twojej liscie lotów XContest, wejść w edycję lotu i zaznaczyć Przelotowy Puchar Beskidu Wyspowego 2024.

https://www.xcontest.org/spbw/

Copyright SPBW. Wszelkie prawa zastrzeżone.